نکات کلیدی در مدیریت صفحه اینستاگرام (Instagram)

در عصری که شبکه های اجتماعی گوناگون جایگاه ویژه ای در زندگی تک تک ما باز کرده اند، غافل شدن از بازاریابی و تبلیغات در این شبکه ها امری غیرعقلانی است. چراکه با حداقل هزینه می توانید در شناسایی و ماندگاری برند و کسب و کار خود قدم بزرگی بردارید.

چند نفر در اطرافتان می شناسید که با شبکه های اجتماعی شناخته شده اند و کسب و کارشان رونق گرفته است؟

در بین طیف گسترده شبکه های اجتماعی، اینستاگرام توانسته جایگاه ویژه ای را در میان مخاطبان باز کند. در ادامه به معرفی برخی از شیوه های مدیریت اینستاگرام می پردازیم تا بتوانید هرچه بهتر صفحه اینستاگرام خود را مدیریت کنید.

اینستاگرام رهنج

۱- همواره اطلاعیه‌های خود را بررسی کنید.

زمانی که شما محتوا و مطلب خود را در اینستاگرام آپلود می کنید باید بسیار به بازخورد آن مطلب دقت کرده و حواستان باشد که اطلاعیه های خود را بررسی کنید. این اطلاعیه ها می تواند کامنت زیر پست یا پیام دایرکت باشد. سعی کنید در کوتاه ترین زمان ممکن اینگونه اطلاعیه ها را دیده و آنها را از دست ندهید.

۲- به کامنت ها پاسخ دهید.

در ادامه مورد اول شما باید به کامنتهای خود پاسخ دهید. پاسخ شما به کامنتها نشان دهنده توجه شما به مخاطبانتان و قابل دسترس بودن شماست. اینگونه شما می توانید مخاطبان خود را بشناسید و با آنها در تعامل و گفتگو باشید. ضمناً اینگونه توجه شما باعث ایجاد اعتماد و اطمینان برای کاربرانتان می شود.

نکته مهمی که در پاسخ دادن به کامنت های خود باید رعایت کنید تگ کردن نام فرد در گفتگوهای خود است. بدین گونه او متوجه پاسخگویی شما می شود.

اینستاگرام رهنج

۳- کاربران را به منشن کردن دوستان خود، زیر پست هایتان تشویق کنید.

تعریف: کامنت منشن (mention) یا اشاره همانطور که از نامش پیداست برای اشاره به یک فرد به کار می رود. جهت منشن کردن یک فرد در قسمت کامنت های یک پست کافیست که علامت @ را تایپ کنید و بدون فاصله آی دی صفحه فرد مورد نظر را تایپ کنید. چنانچه قصد دارید چند نفر را منشن کنید باید بعد از تایپ هر آی دی با یک فاصله علامت بعدی @ را تایپ و آی دی فرد دیگری را وارد نمایید.

با توجه به محتوای خود، کاربرانتان را تشویق کنید که صفحه شما را به دوستانشان معرفی کنند و در زیر پست ها نام آنها را تگ کنند. اینگونه هم کامنت های پست شما بالا می رود و هم افراد بیشتری با شما در تعامل خواهند بود و صفحه شما را دنبال می کنند.

اینستاگرام رهنج

۴- از سایت ها و اپلیکیشن‌های تحلیلی استفاده کنید.

استفاده از سایت ها یا اپلیکیشن‌هایی که در زمینه تحلیل صفحه اینستاگرام پدید آمده اند می‌تواند به شما کمک کند. آمارها و نتایج این تحلیل ها اطلاعات دقیق تری در خصوص کاربران شما، میزان محبوب بودن مطالب شما و موارد دیگر به شما می‌دهد تا بهتر بتوانید صفحه خود را مدیریت کنید.

 در اینجا دو مورد از این سایت‌های تحلیلی را به شما معرفی می‌کنیم.    

https://hypeauditor.com/?lang=en

https://pro.iconosquare.com/

 

۵- از مسابقه گذاشتن غافل نشوید.

 
از مسابقه نظرات برتر استفاده کنید. از اینگونه مسابقه ها جهت افزایش کامنت ها و نظرات کاربران استفاده می شود.

مثلاً یک پست نظرسنجی راجع به کسب و کار خود طراحی کنید و به کسانی که در این نظرسنجی شرکت کنند به قید قرعه جایزه بدهید. اینگونه هم از نظرات و تمایلات کاربرانتان آگاه می شوید و هم یک راه ارتباطی جدید با کاربرانتان دارید و می توانید اطلاعات دقیق تری از کاربران داشته باشید.

ضمناً پست مذکور هم در نتایج سرچ اینستاگرام رتبه بالایی پیدا می کند و باعث افزایش کاربرانتان می شود.

اینستاگرام رهنج۶- از هشتگ ها استفاده کنید.

«هشتگ عبارت است از واژه یا عبارتی که قبل از آن علامت # آمده و داخل پیامی برای شناسایی کلمه‌ی کلیدی یا موضوع موردعلاقه استفاده شده است و یافتن آنها را آسان می‌کند.»

در اینجا ذکر دو نکته حائز اهمیت است.

نکته اول هشتگ های کاربرانتان است. بررسی کنید که کاربرانتان از چه هشتگ هایی استفاده می کنند. بسته به نام تجاری‌تان احتمال دارد طرفداران شما مطالبی را در خصوص محصولات شما پست نمایند. سعی کنید از این هشتگ ها استفاده کنید.

نکته دوم پیدا کردن هشتگ های مناسب خودتان است. پست ها و مطالب مرتبط با چنین هشتگ هایی را دنبال کرده و برای آنها کامنت بگذارید. چنین افراد یا سازمانهایی شما را در زمینه کاری خودشان به خاطر می سپارند و شما را دنبال خواهند کرد.

اینستاگرام رهنج۷- محتوای هدفمند تولید کنید.

برای تک تک پست ها و مطالبی که ارائه می دهید هدف داشته باشید. مثلاً ۳۰ درصد تعامل، ۳۰ درصد جذب مخاطب جدید و ۴۰ درصد فروش.

از عکس ها و ویدئوهای جذاب استفاده کنید و برای محتوای خود شرحی انتخاب کنید و بدون ابهام به مخاطبان خود بگویید که چه کاری انجام می دهید.

 ۸- حساب اینستاگرام خود را پاک سازی نمایید.

با استفاده از نرم افزارهای فالوکننده‌ی اینستاگرام فالوورهای خود را مدیریت کنید. افرادی که به محصولات و خدمات شما علاقه مند هستند را فالو کنید. در همین راستا اقدامات زیر را نیز انجام دهید:

 

آن‌هایی که فالو نکردند: به سرعت آن دسته از کاربرانی که شما را فالو نکرده‌اند، آنفالو نمایید.

فالوکنندگان خود را فالو کنید: آن دسته از کاربرانی را که حساب کاربری‌تان را فالو کرده‌اند، فالو نمایید.

طرفداران: لیستی از کاربرانی که شما را فالو کرده‌اند اما شما آن‌ها را فالو نکرده‌اید، تهیه نمایید.

چه کسی مرا آنفالو کرده: لیستی از آن دسته از کاربرانی تهیه نمایید که شما را آنفالو کرده‌اند.

چه کسی مرا فالو کرده: لیستی از آن دسته از کاربرانی تهیه نمایید که شما را فالو کرده‌اند.

فهرست