اشتباهات تبلیغاتی

اشتباهات تبلیغاتی

اشتباهات تبلیغاتی شرکت های کوچک

اگرشما تازه صاحب کسب و کار شده اید یا کسب و کار کوچکی دارید ممکن است سرمایه یا منابع لازم مثل کارکنان متخصص یا تجربه فردی را نداشته باشید، برای همین در دام اشتباهات تبلیغاتی قرار می گیرید. در این مقاله شما را با برخی از این اشتباهات آشنا می کنیم.

۱- نداشتن طرح جامع برای کسب و کار یا بازاریابی

اگر برنامه ای برای تبلیغات خود نداشته باشید چطور می توانید تبلیغات خود را ارائه دهید؟ برای موفقیت در این زمینه بهتر است استراتژی تبلیغات خود و نحوه ارائه آن را روی کاغذ پیاده کنید. با این کار علاوه بر رسیدن به ایده های جالب، شما با چگونگی حل مشکلات در پیشبرد اهدافتان آشنا می شوید.

این روش به تنهایی کافی نیست. بهتر است چند روزی را با تمرکز روی این موضوع فکر کنید تا بتوانید به سوالات زیر پاسخ درستی بدهید.

  • چه موانعی در تبلیغ کارتان وجود دارد؟
  • انتظار شما از سود در ابتدای کار به چه میزان است؟
  • برای جذب سرمایه از چه روشی باید استفاده کرد ؟

برای موفقیت در کسب و کار و تبلیغاتتان تک تک مواردی که به ذهنتان می رسد مهم هستند.

۲- متن تبلیغاتی مناسب

فرض کنید سرمایه و زمان زیادی را برای کسب و کارتان صرف کردید و در نهایت با یک اشتباه منجر به نابودی کارتان شوید. شما می توانید با یک شعار و متن تبلیغاتی مناسب از این نابودی جلوگیری کنید.

جالب است بدانید هیچ کس از خدمات و محصولات و ویژگی های شما اطلاعی ندارد پس باید به گونه ای بیان شوند که مخاطب را جذب کنند.

۳- شناسایی نشدن مخاطبان هدف

ممکن است تصور کنید هر فردی می تواند از خدمات شما استفاده کند ولی باید بدانید که هیچکس یک تبلیغ را برای همه نوع مصرف کننده ارسال نمی کند.

از آنجایی که مخاطبان شما متفاوت هستند بهتر است شیوه ی تبلیغات خود را به گونه ای گسترده کنید که شامل حال اکثر مخاطبان شوند و تعداد بیشتری را جذب کنند.

تا زمانی که مخاطبان خود را نشناخته باشید چطور می توانید تبلیغی موثر داشته باشید؟ شما باید اطلاعاتی مثل سن، جنس، علایق و یا سرگرمی های آنها را بدانید تا بتوانید تبلیغی بکنید که برای آنها جذاب باشد.

۴- نادیده گرفتن چشم انداز رقابتی

بعید است بدون در نظر گرفتن رقیبان خود بتوانید تبلیغی موفق داشته باشید. نگاهی از نزدیک به رقبای خود داشته باشید و روش تبلیغ یا حل مشکلات کسب و کار آنها را بررسی کنید.

در صورت برپایی تبلیغات صحیح می توانید عملکرد بهتری نسبت به دیگران داشته باشید. همینطور عدم توجه به اشتباهات تبلیغاتی شرکت های بزرگ، باعث شکست کارآفرینان می شود.

فهرست